Turyści indywidualni

Turyści indywidualni

Zaplanuj wycieczkę do Wydm Ruchomych

Wartość człowieka zaczyna być mierzona zarówno jego osiągnięciami w pracy zawodowej, nauce, jak i sposobem jego życia w czasie wolnym. 

Przy współczesnym trybie życia mało czasu zostaje na spacery i korzystanie ze świeżego powietrza oraz ruchu. Siedząca praca zawodowa, a w domu codzienna krzątanina, którą przecież trudno nazwać gimnastyką, przesiadywanie przy telewizorze, powodują, że nasze mięśnie szybciej wiotczeją, a sylwetka staje się mniej harmonijna, bardziej ociężała. Wiadomo od dawna, że ludzie uprawiający sporty i przebywający na powietrzu rzadziej chorują na serce i zaburzenia krążenia, wyglądają znacznie młodziej, są zwykle sprawniejsi i odporniejsi psychicznie.

Chcemy zachęcić Państwa do zaplanowania sobie jednego wyjątkowego dnia urlopu i spędzenie go w sposób atrakcyjny i aktywny. 

START:

Wycieczkę rozpoczynamy w Rąbce. Po wykupieniu biletu w kasie kierujemy się w lewo w kierunku przystani. Z przystani Żeglugi Pasażerskiej usytuowanej nad jeziorem Łebsko, wyruszamy w rejs statkiem w kierunku Wydm Ruchomych - przystań Wyrzutni Rakiet.

Muzeum Wyrzutni Rakiet to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. W czasie II Wojny Światowej był to tajny niemiecki poligon doświadczalny. Po wojnie przez kilkadziesiąt lat do wejścia na teren Wyrzutni potrzebne były specjalne przepustki, liczne posterunki wartownicze chroniły dostępu do tego strategicznego punktu. Dziś Wyrzutnia Rakiet jest ogólnodostępna, nie oznacza to jednak, że wszystkie tajemnice tego miejsca są odkryte.

Z Muzeum Wyrzutni Rakiet udajemy się duktem leśnym do położonych 1800 m dalej Wydm Ruchomych Słowińskiego Parku Narodowego. Wydmy ruchome to unikat na skalę światową. Przepiękna panorama rozciągająca się z najwyższego punktu wydm, jakim jest Góra Łącka (42 m n.p.m.) zrekompensuje każdemu trud spaceru i wspinaczki po przemieszczających się gorących ziarnach piasku przesuwanych wraz z kierunkiem wiejącego wiatru.

POWRÓT:

Droga powrotna może przebiegać w dwóch wariantach. Możemy wrócić duktem leśnym i oddychając pełną piersią napawać się aromatycznym powietrzem pełnym eterycznych olejków sosnowego lasu. Wśród boru wydmowego możemy napotkać licznych mieszkańców lasów: łosia, daniela, borsuka, jelenie, sarny, dziki, tchórze czy wiewiórki.
Drugi wariant to spacer w kierunku morza i powrót plażą do wejścia na Wyrzutnię Rakiet. Obok Wyrzutni znajduje się bar, gdzie możemy skorzystać z bogatej oferty gastronomicznnej, posilić się i odpocząć.

Z pomostu Wyrzutni Rakiet wracamy statkiem w kierunku Rąbki. Rejs po jeziorze Łebsko sam w sobie jest wyjątkowym przeżyciem. Płyniemy bowiem po największym zbiorniku przybrzeżnym, a trzecim co do wielkości jeziorze w Polsce. Przez jezioro Łebsko przepływa rzeka Łeba. Jezioro jest też połączone kanałami z jeziorami obocznymi Sarbsko i Gardno.

Po tak spędzonym dniu będziecie Państwo z pewnością usatysfakcjonowani nie tylko pięknem otaczającej przyrody, ale przede wszystkim własnym wkładem energii i wysiłku potrzebnego do przebycia tej trasy.